img

Ledy 2009

Maltatal


Termín:
20.2. - 22.2. 2009

Itinerář:

Den 1:
Příjezd do Malty. Odpoledne výuka.
Den 2:
Lezení - výcvik.
Den 3:
Výcvik a odjezd zpět do ČR.

Na začátek krátké video:

Stručně řečeno, šutr začínal být nuda, tak proč nezkusit nějakou tu zmrzlou vodu. Hlavně, pokud se chce člověk někam v horolezectví posunout a začít lézt v Alpách zajímavejší cesty, ledu se většinou nevyhne. A jelikož jsem zatím neměl tu čest, se to od někoho naučit a použít metodu pokus, omyl se mi v horách nechce, rozhodl jsem se pro krátký kurzík.

img     img  
     
           

Do Malty jsme přijeli v pátek kolem jedenácté hodiny. Naštěstí celou cestu vydatně sněžilo, takže to trvalo o něco déle. Tam už na nás čekal horský vůdce Víťa Novák, který nás celou dobu učil a popřípadě buzeroval, když jsme dělali něco špatně. Zbytek pátečního dne jsme strávili na jednom meněím ledu, kde jsme se učili jak udělat Abalakovy hodiny a následně štand v ledu. Zbylo i něco času na vlastní lezení na druhém laně.

img  
 
     

V sobotu bylo opět zataženo, ale nesněžilo a teplota se pohybovala lehce nad nulou. Cepíny šly do ledu jako po másle a my se učili správnému postupu po ledu, jak pokládat nohy a zasekávat cepíny. Koncem dne jsme byli natolik zdatní, že jsme si mohli s dobrým pocitem vylézt led na správném konci lana, tj. na prvním.

img     img  
     
           

Záverečný den kurzu si po krátkém zopakování, mohl každý vyzkoušet lézt na prvním laně. Lezlo se po ukloněném, vícedélkovém ledopádu.

img  
 
     
img  
 
     

Odkazy:

Adrenalin sport - Další fotky z akce