Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Skály


img

Yosemity - Half Dome, Middle Cathedral

Přidáno 13.1.2016 Alpinismus

Už popáté v údolí snů, ve kterém je mix zklamání, pocitů vítězství a nakopaného zadku na denním pořádku. Tentokrát bylo v plánu konečně vylézt Severozápadní stěnu Hlaf Dome, bohužel tam ale měsíc před naším odjezdem spadly tři délky komínů a cesta se nedá lézt.

Přejít na článek
img

Red River Gorge

Přidáno 27.9.2015 Skály

S Yukim jsme vyrazili na prodloužený víkend do mega oblasti Red River Gorge. Bohužel tam předtím měsíc pršelo, skály byly ještě mokré a vlhkost vzduchu kolem 80%, ale i tak to byl fajn výlet a pro mě slušná příprava do Yosemitů.

Přejít na článek
img

Yosemity - El Capitan, Half Dome, Middle Cathedral

Přidáno 9.11.2014 Skály

V plánu bylo završit celý výlet výstupem na Half Dome za jeden den. To se bohužel nepodařilo, i tak jsme si užili fajnového lezení v inspirativních Yosemitech.

Přejít na článek
img

Yosemity - El Capitan 2013

Přidáno 8.1.2014 Skály

Výstup na El Capitan cestou Triple Direct tentokrát bohužel nevyšel, ale i tak jsme si super zalezli, na jednom z nejhezčích míst na zemi.

Přejít na článek
img

Yosemity lezení 2012

Přidáno 9.2.2014 Skály

Náš první výlet za lezením do Yosemitského údolí.

Přejít na článek
img

El Chorro

Přidáno 5.6.2011 Skály

Konečně, opět výlet do pořádných skal. El Chorro jsme domlouvali čtyři měsíce dopředu a v okamžiku nákupu letenek od Smartwings bylo rozhodnuto. Motivace je vysoká, lezeme na překližce co to dá, bohužel, ven to přes zimu moc nešlo, kromě jednoho pěkného víkendu na Rovišti.

Přejít na článek
img

Kalymnos

Přidáno 17.12.2010 Skály

Fotogalerie z naší lezecké dovolené na Kalymnosu.

Přejít na článek
img

Sardinie

Přidáno 19.10.2009 Skály

Dlouho jsem přemýšlel, jak tento článek napsat, ale ta správná můza stále nepřicházela. Až když jsem si přečetl Radkův článek určený do kroniky HO Rač, padlo finální rozhodnutí, použít ten jeho. Jednak má podobné grafomanské sklony jako já a potom také stejně zdařilý smysl pro humor. Zde je tedy jeho verze, jak se věci měly...

Přejít na článek
img

Gorges du Verdon

Přidáno 23.10.2008 Skály

Gorges Verdon je kaňon tvořící hranici mezi Alpes de Haute Provence a Varem. Místy hluboký až 700 m, 21 km dlouhý kaňon dosahuje u dna šířky 6 až 100 m a mezi okraji 200 až 1.500 m. I přesto, že je o dost menší než Grand Canyon v Arizoně, je svojí hloubkou a kompaktností nádherný.

Přejít na článek