img

Stone Fort - Tennessee

aka Little Rock City


Termín:
27.12. - 30.12. 2014

Seznam cest:

Den 1:
Fire Crack Flake V1
Needles Things V0-
Manute bol V6 (čtyři pokusy, mokré, nemám)
Body glove V4 (tři pokusy, mokré, nemám)
Tristar V4
Cyclops V6 (nemám výlez)
Monster Extension V5
Hulk V6 (nemám, na V6 celkem poctivé)

Den 2:
The Feature V1 (mokré)
The Crescent V1 (mokré)

Den 3:
Life is Goodlett V6
Supermario V4

Den 4:
Cuervo V1 (vlhké)
Mescal direct V3 (vlhké)
Mescal V4 (dva pokusy, nemám výlez)
Shotgun V6

img  
 
     
Za mlhou, že by se dala krájet...
foto by © Tonathiu Rosales
img  
 
     
Stone Fort bouldry v mracích
foto by © Tonathiu Rosales

Na poslední chvíli upravuju plány a jedu s klukama do mekky bouldrování východního pobřeží USA - Stone Fort vedle města Chattanooga v Tennessee. Předpověď nevypadá úplně slibně, sice má být kolem sedmi nad nulou, ale s přeháňkami. Do Chattanoogy přilétáme s Yukim v sobotu ráno, půjčujeme auto a razíme rovnou lézt. Zbytek přijel autem i s bouldermatkama.

img     img  
     
           
Nepříjemná Body Glove V4 Hugo v Tristar V4
foto by © Tonathiu Rosales foto by © Jan Virt

Yuki celý naťěšený na lezení trochu šlape na plyn a zanedlouho mu ve zpětném zrcátku blikají policajti. Naštěstí se z toho vymluví a pokračujeme už lehčím tempem dál. Stone Fort se nachází na soukromém pozemku golfového klubu Montlake. Na parkovišti potkáváme zbytek party, na recepci podepisujeme Waiver a platíme 6USD na osobu/den vstup. Valíme hned na bouldry, které jsou pět minut od recepce. Skála vypadá vlhká, ale jsme tak natěšení, že to ignorujeme. Rozlézáme se na lehkých problémech. Zkouším hned potom Manute bol V6, ale nepouští mě to.

img     img  
     
           
Pablo v Tristar V4 Krásný boulder Cyclops V6
foto by © Jan Virt foto by © Tonathiu Rosales

Jdeme dál, chceme si vyzkoušet spáru Body Glove. Sice to má být V4, ale spára je mokrá a jakmile se dostávám nad polovinu bouldru, výš do neznáma se mi moc nechce a skáču dolů. Po několika dalších pokusech to vzdáváme a jdeme na pěkný V4 bouldr Tristar, který se mi daří vylézt na OS. Následuje Cyclops za V6. Start je úplně dole pod bouldrem za madla, pak následuje několik kroků za malé škrabky a poslední třetina je lehčí dolez.

img  
 
     
Cyclops V6
foto by © Tonathiu Rosales
img  
 
     
Yuki to má na pohodu - Monster extension V5
foto by © Jan Virt

Zkoušíme to s Yukim vylézt, ale nějak nás to nepouští a nedokážeme se převalit na top. Po několika pokusech a s prolezenými prsty to vzdáváme a pro satisfakci lezeme na protějším kameni Monster Extension za V5. Cestou na parkoviště se ještě stavíme u problému Hulk za V6. Ruce jdou, ale nějak nedokážeme vymyslet nohy a nedáváme to ani do půlky.

img     img  
     
           
Za mokra je vše zábavnější - The Feature V1 Randy - The Crescent V1
foto by © Tonathiu Rosales foto by © Jan Virt

Celou noc prší. K ránu déšť ustává, ale bouldry jsou celkem vysoko a jakmile tam dorážíme, jsme kompletně v mracích a všude tím pádem lehce mrholí. Za normálních okolností bysme se na to vykašlali, ale nemáme dní nazbyt a s Yukim se snažíme lézt alespoň něco lehčího. I lehké cesty jsou nacucané vodou a někdy to slušně klouže. Po pár lehkých rozlezech jdeme vyzkoušet Shotgun za V6. Po čase se ukazuje, že to je cesta na tření a ani vysoušení chytů ručníkem s mikroválkny nepomáhá.

img     img  
     
           
Hugo, The Crescent, stejný boulder, různá řešení Tona, stejný boulder, různá řešení
foto by © Jan Virt foto by © Jan Virt

Na další den se má počasí trochu vylepšit, v noci ale opět prší, jen ráno to vypadá o něco sušší než včera. Nejprve rozlez na lehkých cestách, potom nacházíme relativně suchý problém Life is Goodlett, traverz za V6 s klíčovým místem za malé škrabky, naštěstí relativně suché. Po pár pokusech mě to pouští a opět nabíjí energií. Hledáme další alespoň trochu suché bouldry. Máme štěstí až u problému Supermario za V4. Nejdřív to nedokážeme skrokovat, pak nám ale Pablo radí trik s kolenem a hurá, je to doma. Výlez je opět nepříjemné mokrý, ale daří se mi ho uplácat a mám vylezeno.

img  
 
     
Pohodička, Randy s Hugem
foto by © Jan Virt
img  
 
     
Pablo zkouší Life is Goodlett V6
foto by © Jan Virt

Mám před sebou poslední den lezení. Yuki musí letět nazpět už ráno. Já mám čas až do tří odpoledne. Déšť ustal, vyjasňuje se, je celkem zima kolem čtyř nad nulou. Kdyby bylo sucho, ideální podmínky. Zkoušíme se trochu rozlézt, pak jdeme rovnou k problému Shotgun. Je mnohem sušší než minule. Zkoušíme to s Pablem a Tonem. Skoro to vzdávám, nemám už moc času a musím mazat na letiště. V tu chvíli Pablo vymyslí sekvenci a po dalších dvou pokusech mě to pouští taky. Mám z toho radost, lepší tečku na závěr jsem si nemohl přát.

img     img  
     
           
Shotgun V6 Marné vysoušení chytů v Shotgun V6
foto by © Yuki foto by © Jan Virt
img     img  
     
           
Pokus v Mescal V4 Yuki dává Supermario V4
foto by © Tonathiu Rosales foto by © Jan Virt
img  
 
     
Stone Fort - Little Rock City
foto by © Tonathiu Rosales

Spolulezci: Tonathiu (Tona) Rosales, Yuki, Hugo, Pablo, Randy.